dzika przyroda...

naturalne piękno
uchwycone momenty z życia dzikich zwierząt
obrazy dzikiej przyrody
zachwycające imponujące magicznefotografie dzikiej przyrody - Wildlife Photographer of the Year 2002 - 2015
w Muzeum Regionalnym w Jaworze to kilkadziesiąt zdjęć z konkursu fotograficznego organizowanego corocznie przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie.
To największy taki konkurs na świecie, a liczba ok. 50 tysięcy zdjęć zgłoszonych do tego konkursu, świadczy o tym, jakim nieocenionym źródłem inspiracji, zachwyceń i obserwacji jest przyroda, dzikie oblicza natury i tego wszystkiego, co nam daje. Mamy to szczęście, że w naszym małym miasteczku, możemy podziwiać wybrane fotografie i poczuć prawdziwie sugestywną fotografię, taką która zatrzymuje, zmusza do refleksji i daje szansę poczucia prawdziwych dzieł znakomitych fotografów z całego świata!


Mała Dziewczynka z zaciekawieniem przyglądała się każdej fotografii...


Bogactwo kolorów
cały przekrój przyrody
od milimetrowych mrówek po kąpiącego się słonia
ptaki dzikie zwierzęta kwiaty drzewa
pustynie piaskowe burze
surowość arktycznego mrozu
wielki ocean rzeki
dżungla tropiki dzikie plaże
a człowiek w tym wszystkim jak pył marny!


i w tym kontekście masowe wycinanie drzew w Puszczy Białowieskiej i cała nasza historia z każdym wyciętym bez namysłu drzewem, w której bierzemy udział, wydaje się wielkim barbarzyństwem, pokazuje olbrzymią małostkowość ludzi, którzy są za to odpowiedzialni! Pozostaje jedynie nadzieja, że przyroda - wielka nieokiełznana siła - i tak się obroni!!!
a takie wystawy pokazują, że na szczęście w obliczu dzikiej przyrody my jako ludzie jesteśmy tutaj, na tej ziemi, tylko chwilę, a ona pozostanie!
d.

Komentarze

Popularne posty