Szukanie ładu...

... w sprzecznościach to trochę natura jesienno-zimowych dni...

Szukam tego ładu pomiędzy tym, że zimnica na dworze, marzną nosy i siąpi z nich, a tym że w domu jednak cieplutko, bo pokrętło pieca można sobie dopasować do stanu ochłodzenia siebie samej i reszty domowników. Szukam ładu w coraz krótszych dniach, zaciągającej ze wszystkich stron szarości, mglistej szarugi, a tym że w głowie i sercu radość wielka, pomysłów tak wiele, że wełna w koszu mieni się kolorami i czeka cierpliwie na przeobrażenie w coś kolorowego, ciepłego, bardziej lub mniej przydatnego. Szukam też w spotkaniu ostatnich dni, spotkaniu jesieni i zimy...A odnajduję ten ład po trochę w nowym kalendarzu (prezencie corocznym dla Dużego Mężczyzny ;-))
z inspiracjami Paulo Coelho i cudnymi wręcz rysunkami, obrazami Cataliny Estrady - kolumbijskiej artystki, mieszkającej w Barcelonie. Jej prace inspirowane południowoamerykańskim folklorem, przyrodą i tamtejszym klimatem, tętnią życiem.

Zachęcam do zajrzenia na jej stronę o tutaj . Tam znajdziecie wszystko, co wychodzi spod jej ręki i co trafia na przeróżne rzeczy, od parasoli przez ubrania, auta, buty, po tapety, a między innymi do kalendarzy, które i u nas są dostępne i mogą cieszyć nasze oczy i stanowić natchnienie na każdy dzień, tym bardziej że nowy rok zbliża się...
A poniżej moje ulubione projekty:
  • zestaw podróżny...
zdjęcie ze strony Cataliny

  • zestaw do szkoły...
zdjęcie też stąd

  • tapeta - niepowtarzalna i nie dla wszystkich, przez co taka wyjątkowa...
zdjęcie też stąd

  • i jeszcze szal...
foto również stąd

  • plakat dla Ministerstwa Turystyki Indii - tancerz Kathakali...
zdjęcie z tej stronki

  • i wersja MP3 Microsoft spersonalizowana, bo ze znakami zodiaku - wygrawerowanymi. Ja wybieram siebie - Wodnik. No taki sprzęt to ja poproszę ;-)
i to zdjęcie też stąd.

 Dobór kolorów, forma, ujęcia tematów i pole szerokie do zastosowania swych prac -
 twórczość przez duże T!

I jeszcze mały kieszonkowy kalendarz dołączony do najnowszego Zwierciadła - równie energetyczne kolory i kolejna przyjemność dla oka!


I w tej mnogości kolorów i barw odnajduję ład - TAK!
Ale najwięcej tego ładu, uporządkowania i sensu daje mi zdecydowanie... spojrzenie i obecność Małej Dziewczynki, jej życie z nami...


Ze śniegowym pozdrowieniem w ten kolejny poniedziałek - d.
Komentarze

Popularne posty